• E-dowody

  E-dowody

 • Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

  Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

 • BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

  BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

 • Ekodopłaty

  Ekodopłaty

 • Europejskie Drzewo Roku 2019!

  Europejskie Drzewo Roku 2019!

 • Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

  Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

 • Instalacje

  Instalacje

 • OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

  OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

Impreza, która nie tylko na stałe zapisała się w kalendarzy wydarzeń Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, ale także jest ciągle przez nas rozwijana. W tym roku nie tylko piękna pogoda, ale również frekwencja uczestników imprezy bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym jedna z grup wyruszyła z Opalenia i po przejściu przez most na Wiśle w okolicach Korzeniewa spotkała się z grupą z Nowego Dworu, która wyszła na przywitanie uczestników marszu Nordic Walking z Opalenia. Wspólnie przeszliśmy około 13 km do Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze gdzie czekała na nas moc atrakcji związanych z szeroko rozumianą Kulturą jak i zdrowym stylem życia. Przed uczestnikami imprezy wystąpił zespół Pas de Nom działający przy GOK Kwidzyn, a wszyscy chętnie mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Pracownie Haftu Artystycznego w Pastwie, Pracownie "Podgórze" z Podzamcza oraz Pracownię Rzeźby w Rakowcu. Dla uczestników marszu i wszystkich uczestników imprezy przygotowany był przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Kwidzyn jak i z Opalenia posiłek regeneracyjny, który cieszył się sporym zainteresowaniem z racji swoich walorów zdrowotnych. Natomiast w jeden z klas Szkoły Podstawowej uczestnicy mieli możliwość obejrzenia Teatru Cieni przygotowanego przez Grupę Nieformalną "Nowodworzacy", który po ogromnych brawach bez wątpienia spodobał się widzom. Każdy z uczestników Marszu Nordic Walking miał również okazję wzięcia udziału w loterii, w której do wygrania było sporo nagród. Na zakończenie imprezy uczestników bardzo pozytywnie zaskoczyła Grupa z Opalenia prezentują pokaz "Fire Show". Organizatorami oraz współorganizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze, Stowarzyszenie Zakątek Dankowo, Gmina Kwidzyn, Miasto i Gmina Gniew, Zespół Szkół W Opaleniu, OSP Opalenie, a sponsorem Bank Spółdzielczy w Brodnicy na czele z dyrektorem oddziału w Kwidzynie, którym jest p. Małgorzata Zielińska . Zapraszamy do obejrzenia fotograficznego wspomnienia z tej imprezy :)

Marcin Kurkus

 

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.