• E-dowody

  E-dowody

 • Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

  Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

 • BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

  BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

 • Ekodopłaty

  Ekodopłaty

 • Europejskie Drzewo Roku 2019!

  Europejskie Drzewo Roku 2019!

 • Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

  Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

 • Instalacje

  Instalacje

 • OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

  OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KWIDZYN

1 marca odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Organizatorami obchodów byli: Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Urząd Miasta w Kwidzynie, Urząd Gminy Kwidzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Wspierania Samorządności.
Uroczystości rozpoczęły się na terenie kompleksu widokowego w Marezie. W obchodach udział wzięli zastępca Wójta Gminy Kwidzyn Krzysztof Michalski, Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn Piotr Spaczyńscy, parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny działaczy Konfederacji oraz wszyscy ci, którzy pozostali wierni pamięci zasłużonym.
Uroczystego charakteru obchodów nadawały poczty sztandarów instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, środowisk kombatanckich, uczelni, szkół, instytucji państwowych oraz montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janowie.
Zgromadzeni złożyli wiązanki kwiatów na tablicy upamiętniającej członków „Konfederacji Wiary i Ojczyzny” działającej w latach 1950-1952 na terenie powiatu kwidzyńskiego. Ponadto uroczystości Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie oraz przy Skwerze im. Niezłomnych przy Urzędzie Gminy Kwidzyn. O godz. 12.00 została również odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele p.w. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.