E-dowody

Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 19 - grudzień 2018

Ekodopłaty

Europejskie Drzewo Roku 2019!

Unieważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

W piątek, 1 marca OSP w Pastwie świętowała przyjazd nowego wozu strażackiego. W asyście ośmiu samochodów strażackich i przy dźwiękach strażackich syren wjechał do remizy w Pastwie, nowy, długo oczekiwany wóz strażacki Nowy nabytek witali strażacy z sąsiednich zastępów Straży Pożarnej oraz okoliczni mieszkańcy. Z ramienia Gminy Kwidzyn w uroczystości uczestniczyli Wójt Dariusz Wierzba oraz zastępca Wójta Krzysztof Michalski. Przybyłych gości oraz mieszkańców przywitała Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwie druhna Zenobia Skoczek. Naczelnik Osp Pastwa, Witold Skoczek złożył serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.
Wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Pastwie zakupiony został ze środków Urzędu Gminy Kwidzyn (434.000 zł), Komendy Głównej PSP w Warszawie (280.000), NFOŚiGW w Warszawie (87.000 zł), WFOŚiGW w Gdańsku (13.000 zł) oraz PBS w Kwidzynie (10.000 zł).

.

„Cieszę się, że są ludzie,
którzy nie tylko mówią,
co powinno być zrobione,
lecz po prostu to robią;
którzy zjawiają się zawsze tam,
gdzie potrzebna jest ich pomoc.”
R. Haak

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W PASTWIE pragnie bardzo serdeczne podziękować wszystkim
mieszkańcom wsi: Pastwa, Korzeniewo i Gniewskie Pole za serce , wyrozumiałość i hojność
w przekazaniu środków pieniężnych na zakup sprzętu strażackiego który będzie zamontowany na