W dniach 23-24 kwietnia na terenie miasta i gminy Kwidzyn odbył się długo wyczekiwany przez kibiców i fanów sportów motorowych - I Rajd Kwidzyński, otwierający jednocześnie cykl rajdów zaliczanych  do Rajdu Pomorza. Start rajdu, tzw. prolog zlokalizowany był przy restauracji Miła, a jego trasa przebiegała wzdłuż ulic przyległych do placu Jana Pawła II. W rajdzie wystartowało 25 załóg, a w trzech w roli pilotów w jeździe pokazowej zasiedli wójt gminy Ewa Nowogrodzka, burmistrz Andrzej Krzysztofiak oraz Marian Zupa Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. Następnego dnia, czyli w niedzielę odbył się rajd właściwy, w którym to kierowcy pokonywali odcinki specjalne zlokalizowane na trasach Lipianki - Gniewskie Pole - Pastwa oraz Tychnowy – Dubiel - Szopowo. Impreza okazała się wielkim wydarzeniem w regionie, z uwagi na zebraną kilkutysięczną widownię na całej trasie. Park serwisowy i główne centrum koordynacji rajdu zlokalizowane było na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Na parkingu na terenie parku, można było obejrzeć samochody rajdowe, porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia – jednym słowem gratka dla wszystkich fanów motoryzacji. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy, że z pewnością odbędzie się w przyszłym roku ponownie.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.