Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w gminie Kwidzyn zostały zorganizowane 7 maja w miejscowości Rakowiec. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:45, od zbiórki na boisku sportowym oraz uroczystym wciągnięciem flagi państwowej.

Uroczyste obchody zapoczątkowała msza święta w Parafii św. Antoniego w intencji strażaków, celebrowana przez Kapelana Gminnego Ks. Piotra Świtajskiego i Ks. Ireneusza Kuca.

Po mszy świętej pododdziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowały na boisko gminne, gdzie miała miejsce część oficjalna uroczystości. Prezes Krzysztof Skoczek wraz z byłym prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP Henrykiem Kuleckim, przywitali serdecznie wszystkich przybyłych gości.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały medale oraz odznaczenia przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego dh. Ryszarda Mówińskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego dh. Krzysztofa Skoczka. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. pomorskiego ZOSP RP w Gdańsku Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali Monika Kulecka, Zenobia Skoczek. Brązowy medal otrzymali Jacek Findling, Jacek Malankowski. Uchwałą Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kwidzynie Odznaką „Wzorowy strażak” odznaczeni zostali Mateusz Kępa, Patryk Kowalkowski, Adam Skoczek.

Część artystyczną przygotowany został przez Gminny Ośrodek Kultury. W programie imprezy był występ Ludowego Zespołu Śpiewaczego „WESOŁA GROMADKA Z TYCHNÓW”, występ Grup tanecznych GOK oraz występ zespołu wokalnego GOK „PAS DE NOM”.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.