Ponad 60 kajaków, 120 kajakarzy i 21 kilometrów długości trasy – to tylko liczby które nie są w stanie oddać tego, co działo się 26 sierpnia br. na rzece Wiśle - a działo się bardzo dużo! W tym dniu miał miejsce spływ kajakowy zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, który był elementem obchodów Roku Wisły i który jednocześnie promował turystykę wodną w województwie pomorskim. Poza Urzędem Marszałkowskim swoją cegiełkę w organizację spływu dołożyły dwie gminy powiatu kwidzyńskiego: Gmina Kwidzyn i Gmina Ryjewo oraz Powiat Sztumski i Miasto i Gmina Sztum. Wybór partnerów był nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w tych miejscach istnieją bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki wodnej, jak również dlatego że właśnie te samorządy realizują wspólnie projekty turystyczne ze środków europejskich na terenie województwa pomorskiego. Trasa spływu rozpoczynała się w Korzeniewie, a kończyła w marinie w Białej Górze. Poniżej fotorelacja oraz filmik ze spływu.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.