Punkt oferuje bezpłatną pomoc prawną i mediacyjną, psychologiczną i psychoterapeutyczną oraz materialną. W ramach tej ostatniej osoby pokrzywdzone przestępstwem m.in. mogą otrzymać
- bony na zakup środków czystości i higieny oraz na odzież, bieliznę i obuwie,
- bony na zakup żywności czy lekarstw lub świadczeń zdrowotnych,
- bony na zakup podstawowego domowego wyposażenia.

Punkt może również sfinansować zakwaterowanie lub opłaty za czynsz czy media.

Z powyższego wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego pokrzywdzeni w wyniku
- przemocy domowej,
- kradzieży,
- pobicia,
- zgwałcenia,
- oszustwa,
- uszkodzenia mienia,
- wypadku komunikacyjnego,
- groźby karalnej lub innego przestępstwa oraz osoby, które nie otrzymują należnych alimentów.

Aby uzyskać pomoc należy przyjść do Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (ul. Piastowska 39, Kwidzyn, piętro 1) osoba pierwszego kontaktu Andrzej Anuszkiewicz, w
- poniedziałek i środę 17:00-20:00
- sobotę 10:00 – 15:00

lub zadzwonić pod całodobową infolinie : 537 506 066.

- Jesteśmy nastawieni, żeby pomóc wszystkich osobom pokrzywdzonym niezależnie od płci czy wieku, chcemy też, żeby ludzie nie bali się prosić o pomoc i zaufali naszym intencjom. – informuje Bartosz Burczyk Koordynator działań Punktu

Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które chcą skorzystać z naszej pomocy o dostarczenie na pierwszą wizytę dokumentów dotyczących danej sprawy. Jeśli poszkodowany żadnych dokumentów nie posiada, osoby pierwszego kontaktu przeprowadzają pogłębiony wywiad, a prawnicy poinformują o przysługującym uprawnieniach oraz pomogą przygotować odpowiednie pisma.

Dodajmy, że pomoc materialną udzielamy indywidualnie w zależności od wyników diagnozy, którą dokonujemy.

Działalność Punktu jest współfinansowana z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a Wykonawcą jest Stowarzyszenie Integracja na Plus.