Dnia 1 marca odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Organizatorami obchodów byli: Kwidzyńskie Stowarzyszenie Wspierania Samorządności,  Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Urząd Miasta w Kwidzynie, Urząd Gminy Kwidzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Uroczystość, która swój przebieg miała na terenie kompleksu widokowego w sołectwie Mareza skupiła grupę parlamentarzystów, samorządowców, rodziny działaczy Konfederacji oraz wszystkich tych, którzy pozostali wierni pamięci zasłużonym. Uroczystego charakteru obchodów nadawały poczty sztandarów organizacji pozarządowych, środowisk kombatanckich, uczelni szkół i partnerów społecznych oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janowie. Nastrój powagi i zadumy tego dnia umocniło złożenie wiązanek kwiatów przez zgromadzonych na tablicy upamiętniającej członków organizacji w gromadzie Mareza, których nazwiska zostały wymienione na odrębnej płycie.Ponadto uroczystości Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej oraz przy Skwerze im. Niezłomnych przy Urzędzie Gminy Kwidzyn. O godz. 12.30 została również odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele p.w. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.