W dniu 24 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów na zakup gazu ziemnego na okres od 1.01.2018 r. do 31.12.2018 r. Zamówienie realizowane było już po raz drugi w ramach grupy zakupowej, w której liderem był Powiat Tczewski, a w projekcie uczestniczyło ośmiu zamawiających. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu Wójt Gminy – Ewa Nowogrodzka podpisała umowę z firmą ONICO Energia Sp. z o.o. S.K.A. w Warszawie, która po raz drugi wygrała przetarg. Dzięki uzyskaniu jeszcze niższej ceny w stosunku do już korzystnej  ceny z poprzedniego przetargu, poprzez regulację, że nowa cena zawiera w sobie opłaty abonamentowe, szacuje się oszczędności w budżecie gminy na poziomie 7,78 % , tj. kwoty 18 177 zł.