1 grudnia 2017 roku we wszystkich szkołach na terenie Gminy Kwidzyn odbyły się wybory do II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Kwidzyn. Dwunastu radnych z poszczególnych szkół zostało wybranych na dwuletnią kadencję. Głównym zadaniem Młodzieżowej Rady jest reprezentowanie interesów młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności ludzi młodych w gminie oraz podejmowanie innej działalności ważnej z punktu widzenia młodzieży. Pełnienie mandatu młodzieżowego radnego to nie tylko obowiązek, ale również możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia, poznania nowych ludzi i miejsc, nawiązania kontaktów i sprawdzenia siebie. Warto podkreślić, że pięcioro z dwunastu wybranych radnych zostało wybranych do pracy w Radzie już po raz drugi. Wszystkim Radnym gratulujemy, życzymy powodzenia i owocnej pracy.

Na radnych Młodzieżowej Rady Gminy Kwidzyn zostali wybrani:
Okręg wyborczy Nr 1 w Janowie:
1. Dagmara Krzymowska
2. Dominik Polenz
Okręg wyborczy Nr 2 w Korzeniewie:
1. Agata Gubiec
2. Kacper Gubiec
Okręg wyborczy Nr 3 w Nowym Dworze:
1. Jakub Humienny
2. Krzysztof Michalak
Okręg wyborczy Nr 4 w Rakowcu:
1. Iga Romańska
2. Karolina Marchewka
Okręg wyborczy Nr 5 w Liczu:
1. Rafał Stachecki
2. Maja Zalewska
Okręg wyborczy Nr 6 w Tychnowach:
1. Weronika Wielgosz
2. Daria Detmer

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.