Wydawać by się mogło, że bieganie to sport całkowicie indywidualny – nic bardziej mylnego. Z inicjatywy zapalonych biegaczy powstała drużyna Traktor Team Gmina Kwidzyn. Jest to grupa nieformalna, która została zawiązana przez mieszkańców gminy – małżeństwo, Katarzynę i Bartłomieja Stremell.

Na początku był pomysł, aby jako drużyna reprezentująca Gminę Kwidzyn wystartować w VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika - mówi Katarzyna Rublewska, Radna Gminy Kwidzyn, PR-owiec grupy i zarazem znajoma biegaczy. Po ufundowaniu przez Wójta Gminy Kwidzyn koszulek dla osób, które chciały pobiec w „Biegu Papiernika”, zaczęły zgłaszać się kolejne osoby z chęcią przystąpienia do drużyny. I tak powstała drużyna składająca się z: Bartłomieja i Kasi Stremell, Łukasza Fecowicza, Karola Kanieckiego, Wojciecha Panieczko, Jarosława Świderskiego, Tomasza Hals, Andrzeja Hals, Ryszarda Świerczyńskiego, Jerzego Tumiłowicza, w której – jak mówią sami zainteresowani – chcą spełniać swoje sportowe pasje, a przy okazji promować gminę, w której na co dzień mieszkają. Drużyna wystartowała już w: Półmaratonie w Gdyni, IV Nocnym Maratonie Świętojańskim w Gdyni, VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika i Biegu Papieskim w Pelplinie. Życzymy dalszych sukcesów.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.