W dniach od 4 czerwca do 6 czerwca 2016 roku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, który będzie stał w Kwidzynie przy ul. Warszawskiej 19 (przy Urzędzie Miasta Kwidzyn). Badania przeprowadzać będzie firma LUX MED z Warszawy.

BEZPŁATNE BADANIA DLA PAŃ W WIEKU:

- 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

- 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z EGO i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. (58) 666 24 44

 

 

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.