Adresy i godziny pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanych na terenie powiatu kwidzyńskiego

Nieodpłatna-Pomoca-Prawna

Informacja dotycząca osób uprawnionych do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz sposób wykazywania uprawnienia

  Osoba uprawniona Wykazanie uprawnienia
1 Osoba, której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2015 r. poz. 163, z późn. zm.2)) i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia. przedłożenie oryginału albo odpisu decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia o udzieleniu świadczenia, o którym mowa w art. 106 ust. 2ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
2 Osoba, która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. poz. 1863). przedłożenie ważnej Karty Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny.
3 Osoba, która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz.U. z 2014 r. poz. 1206 oraz z 2015 r. Poz. 693). przedłożenie zaświadczenia, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.
4 Osoba, która posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa (Dz.U. Nr 205, poz. 1203). przedłożenie ważnej legitymacji weterana albo legitymacji weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa.
5 Osoba, która nie ukończyła 26 lat.  przedłożenie dokumentu stwierdzającego tożsamość
6 Osoba, która ukończyła 65 lat. przedłożenie dokumentu stwierdzającego tożsamość
7 Osoba, która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty. złożenie oświadczenia, że zachodzi co najmniej jedna z okoliczności wymienionych w tym przepisie.
8   Kobiety w ciąży przedłożenie dokumentu potwierdzającego ciążę

* Zgodnie z Ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej z dnia 5 sierpnia 2015 r. (Dz. U. Z 2015 r. poz. 1255) osobie uprawnionej, o której mowa w pkt 1-6 i 8, wymagającej niezwłocznego uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej w przypadku sytuacji kryzysowej lub zdarzenia losowego, nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana na podstawie pisemnego oświadczenia, że jest ona uprawniona do jej uzyskania na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1-6 i 8 wskazanej ustawy, a z uwagi na sytuację kryzysową lub zdarzenie losowe nie jest w stanie przedstawić dokumentów wymienionych w art. 4 ust. 2 pkt 1-5 i 7.

One thought on “Adresy i godziny pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanych na terenie powiatu kwidzyńskiego

 1. Jimmy says:

  I have been browsing on-line more than 3 hours as of late, yet I never
  discovered any interesting article like yours.

  It is lovely value enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made just right content as
  you did, the web will probably be a lot more helpful than ever before.

  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your post seem to be
  running off the screen in Opera. I’m not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I figured I’d post
  to let you know. The layout look great though! Hope you get the issue fixed soon. Many thanks I visited various sites however the
  audio quality for audio songs existing at this web page is actually superb.
  http://goodreads.com

Comments are closed.

Skip to content