IV Strażacka Integracja za nami

W minioną sobotę, na boisku w Pastwie, odbyła się IV edycja Strażackiej Integracji, pod hasłem Ratujemy i Integrujemy. Zawody sportowo-pożarnicze, mające na celu integrację uczestników, zarówno dorosłych jak i młodzież, zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kwidzynie, Urząd Gminy Kwidzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. W pomoc przy organizacji wydarzenia zaangażowali się również Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Pan Jerzy Śnieg,  Traktor Team Gmina Kwidzyn, GWARD, 23 WDH Bezimienni, Straż Miejska Kwidzyn, Policja Powiatowaoraz wielu wolontariuszy. W podziękowaniu za organizację nagrody specjalne, od Wójta Gminy Kwidzyn Pana Dariusza Wierzby, otrzymały nasze lokalne jednostki OSP Pastwa, OSP Rakowiec oraz OSP Tychnowy.

Cieszymy się bardzo, że z roku na rok przybywa uczestników tego wydarzenia. W tym roku do Pastwy zawitały jednostki: OSP Benowo, OSP Ryjewo, OSP Koźmin, OSP Skarszewy, OSP Morawy, OSP Czeczewo, OSP Prabuty, OSP Lipinka, OSP Hel, OSP Kaniczki, OSP Morzeszczyn, OSP Trąbki Wielkie, OSP Sadlinki, OSP Rozajny, OSP Kwidzyn, OSP Tychnowy, OSP Rakowiec, OSP Pastwa. Nie zabrakło również mieszkańców lokalnych miejscowości.      

Tradycyjnie zawodnicy spartakiady zostali podzieleni, w drodze losowania, na drużyny. W tym roku przygotowanych zostało 16 konkurencji, które wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również refleksu i pomysłowości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki  oraz nagrody za udział w zawodach. Jak co roku dla przybyłych gości został przygotowany poczęstunek w postaci grilla i pysznych ciast. O wspaniałą atmosferę zadbali już sami uczestnicy wydarzenia.Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku J

Skip to content