Dożynki Parafialne w Rakowcu

W niedzielę, 01. września odbyły się Dożynki Parafialne w Rakowcu. Głównym organizatorem wydarzenia był Sołtys Wsi Rakowiec Pan Stanisław Olszewski wraz z Radą Sołecką. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Rakowcu. Z Kościoła, korowód dożynkowy przeszedł na stadion, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Kwidzyn Pan Dariusz Wierzba.
Na uczestników dożynek czekało wiele atrakcji. W programie imprezy znalazły się między innymi pokaz strażacki, przygotowany przez OSP Rakowiec oraz mecz piłki nożnej. Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury przygotował animacje. Każdy z przybyłych gości mógł skosztować pysznej grochówki oraz ciast przygotowanych przez Panie z Rady Sołeckiej z Licza.  
Sołtys Rakowca, Pan Stanisław Olszewski, kieruje podziękowania do Rady Sołeckiej oraz Sołtysa Wsi Licze, Sołtysa Wsi Rakowice, Gminnego Ośrodka Kultury, Radnych Pana Zbigniewa Ławickiego oraz Pana Witolda Lizińskiego, za pomoc we współorganizacji uroczystości dożynkowych w Rakowcu. Ogromne podziękowania kieruje również do Pani Barbary Madej za przygotowanie pysznej grochówki oraz do Pań Barbary Żółtańskiej i Danuty Zabłońskiej za przygotowanie pięknych, dożynkowych wieńców.

Skip to content