Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Skierniewice 2019

Poniżej przedstawiamy Państwu relację trenera sekcji trójboju siłowego Klubu Sportowego Nadwiślanin, Pana Zbigniewa Lewickiego, z Pucharu Polski w Skierniewicach. W zawodach brały udział dwie mieszkanki Gminy Kwidzyn, Nikola Śpica oraz Izabella Januszewska. Obie zawodniczki wywalczyły nominacje do Mistrzostw Europy w TSK w Kownie.

Puchar Polski w trójboju siłowym klasycznym Skierniewice 2019 za nami. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy w TSK w Kownie- Litwa, które zostaną rozegrane na przełomie listopada i grudnia b.r. Start wszystkich zawodników rewelacyjny. Na zawody zabrałem sześciu najlepszych. Pięcioro zdobyło nominację do Mistrzostw Europy. Liczyłem na dwie, no może trzy nominacje. Kategorie juniorskie, seniorskie i weteranów były liczone wg przelicznika IPF. Nikola Śpica wywalczyła 3 miejsce. Pobiliśmy 11 rekordów Polski -Julia Jurczyk 2, Karol Kruszyński 1 oraz Andrzej Łasak 8. .Do tej pory moi zawodnicy pobili 203 rekordy Polski w ciągu 9 lat startów oraz zdobyli 173 medale. Andrzej Łasak jubileuszowy 200!!!
Teraz krótko o starcie każdego.
Julia Jurczyk – najlżejsza waga 43 kg, juniorka, najmłodsza i najbardziej pyskata:) 2 rekordy Polski w przysiadzie 70 kg i 72,5 kg, ławka 40 kg, ciąg 77,5 kg. Trójbój 190 kg i nominacja do Mistrzostw Europy. Świetny start.
Dominika Michalska -waga 63 kg, seniorka trenowana przez Michała Lech. Pierwszy start w gronie znakomitych zawodniczek uważam za bardzo dobry, może trochę nerwowy, ale tak ma każdy przy debiucie. Bardzo dobre 6 miejsce .135 kg przysiad, ławka 60 kg, ciąg 145. Trójbój 340 kg.
Nikola Śpica – start gościnnie w wadze 72-juniorka kg (waga startowa 70 kg). Jej kategoria to do 84 kg. Dwukrotna V-ce mistrzyni Europy udowodniła, że potrafi wychodzić z najcięższych opresji obronną ręką. Po pechowych troszkę przysiadach, gdzie sędziowie nie zaliczyli 130 kg, które Nikola wstała lekko dwa razy z zapasem -podobno głębokość przysiadu była za mała. W ławce pobiła swój rekord 75 kg a w ciągu 157,5 kg. Zajęła 3 miejsce w open i uzyskała nominację do Mistrzostw Europy.
Izabella Januszewska – waga do 84 kg ( jej waga 76 kg). Iza spisała się bardzo dobrze. Pobiła wszystkie swoje rekordy-przysiad 127,5 kg, ławka 65 kg, ciąg 132,5 kg. Trójbój 325 kg. Uzyskała nominację do Mistrzostw Europy.
Karol Kruszyński – waga do 59 kg. Start Karola znakomity. Po przerwach spowodowanych przez kontuzję liczyłem na wynik w granicach 410 kg w trójboju a wyszło 420,5 kg. W ciągu Karol zaskoczył wszystkich-pewnie nawet siebie. Mnie również. Pierwsze podejście podałem 170-zaliczył poprawnie, ale bez szału. No to drugie 175, jak zaliczy to puszczę go 177,5 no może 180 i będzie dobrze tak sobie pomyślałem . 175 już było lepiej -też bez jakiś fanfar. Pierwsza myśl, jaka mi przeszła przez głowę po zaliczeniu 175 kg to, a może chociaż spróbować 190,5 rekord Polski? No i tak podałem-niech chociaż powalczy-myślę sobie. A Karol to zaliczył bez problemu. Pobił swój pierwszy rekord Polski i na pewno nie ostatni. A 190,5 kg to wynik światowy. Brawo Karol.
Andrzej Lasak – weteran 120+. Klasa najwyższa. Technika nad którą pracujemy już kilka lat bardzo dobra- a jak było na początku to Andrzej wie najlepiej. Psychika jest najmocniejszą stroną Andrzeja i na tych zawodach to udowodnił. Po pierwszych podejściach w każdym boju,  które były trochę nerwowe dwa następne znakomite. 8 rekordów Polski -przysiad 225,5 kg oraz 230 kg, ławka 170,5 kg oraz 172,5 kg, ciąg 232,5 kg oraz 240 kg. Trójbój 642,5 kg. Nominacja do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

Wszystkim dziękuję za znakomity start oraz walkę na pomoście.
Naszym sponsorom-Gminie Kwidzyn-Panu Wójtowi Dariuszowi Wierzbie oraz Terenom  Zielonym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.


Zbigniew Lewicki

Skip to content