Grupa Teatralna Jerzego Majdy w Brachlewie

W dniu 20 października 2019r. na zaproszenie Sołtys Brachlewa Beaty Przelińskiej oraz Rady Sołeckiej w budynku „Zielonej Szkoły” w Brachlewie wystąpiła Grupa Teatralna Jerzego Majdy z Kwidzyna ze spektaklem teatralnym  pt.: „Jak się pan czuje, doktorze?”

Świetny i zabawny scenariusz i reżyseria Jerzego Majdy oraz znakomita gra aktorska  zagwarantowały mieszkańcom dobrą zabawę. Na scenie zobaczyliśmy Soterę Knapik, Jerzego Grabowskiego i Janusza Kiełkiewicza.

Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów, wśród których znaleźli się mieszkańcy Brachlewa, Tychnów oraz Dubiela.  Na widowni gościł również Pan Wójt Gminy Kwidzyn Dariusza Wierzba oraz Ksiądz Piotr Świtajski.

„Może trudno w to uwierzyć, ale w ciągu 15 lat działalności Grupy Teatralnej, był to pierwszy występ w Gminie Kwidzyn- po raz pierwszy  także gościliśmy na widowni Pana Wójta Gminy Kwidzyn. Już nam zdarzyło się grać w niewielkiej odległości od widzów, ale jeszcze nigdy pierwszy rząd nie znajdował się mniej niż metr od aktorów” – oświadczył po spektaklu –  Jerzy Majda.

Pomimo niewielkiej sali spektakl obejrzało około 80 widzów. Wszystkie miejsca zostały zajęte, a nawet trzeba było pomyśleć o dostawkach. Po zakończeniu spektaklu odbył się słodki poczęstunek, gdzie mieszkańcy mieli możliwość podzielenia się między sobą  wrażeniami artystycznymi, a także porozmawiać z aktorami. Jerzy Majda obiecał kolejną wizytę już w przyszłym roku z nowym spektaklem.

Skip to content