Kulturalnie, zdrowo i sportowo

Co ma wspólnego zdrowy tryb życia, kultura i sport? Odpowiedź znaleźć można było w Nowym Dworze, w którym odbywała się cykliczna już impreza „Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo”. Wszystko rozpoczęło się od marszu Nordic Walking, który poprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia Zakątek Dankowo. Po przejściu wielu kilometrów na uczestników czekał posiłek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kwidzyn. Przed zebraną publicznością wystąpiły również zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie tj. „Pas de nom” oraz „Łobuziary”. Zaprezentowały się również Szkoły Podstawowe z Gminy Kwidzyn.
Bardzo ciekawym i ważnym elementem tego wydarzenia był spektakl „Niespodzianka”, który zrealizowała Grupa Nieformalna „Nowodworzacy” w ramach Konkursu Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn 2019, którego organizatorem jest GOK Kwidzyn.
Na koniec odbył się również mecz w unihokeja między SP Nowy Dwór oraz Urzędem Gminy. Przedstawiciele Urzędu Gminny musieli uznać wyższość młodzieży z SP Nowy Dwór.
Uczestnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych prowadzonych przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie. Jak zawsze był z nami również Bank Spółdzielczy w Brodnicy Oddział w Kwidzynie, który jest wieloletnim partnerem i sponsorem Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie. A jak było? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Tekst i zdjęcia : Marcin Kurkus, GOK Kwidzyn

Skip to content