Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbywały się 1 marca br., rozpoczęły się przy Skwerze im. Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny, gdzie oprócz przemówień okolicznościowych oraz złożenia kwiatów uczestnicy mieli okazję usłyszeć przygotowany przez uczniów SP Janowo montaż słowno-muzyczny. Wszyscy wykonali również Rotę, którą zaintonował Zespół Śpiewaczy „Marezianki z Marezy”. Obchody ww. uroczystości odbyły się również przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie gdzie nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej. Kwiaty zostały również złożone pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym przy Urzędzie Gminy Kwidzyn, gdzie znajduje się Skwer im. Niezłomnych. Na zakończenie odbyła się również Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w katedrze pw. Św. Jana Ewangelisty.

Tekst i zdjęcia Marcin Kurkus

Skip to content