X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Starym Polu

25 lutego w Starym Polu odbył się X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle, organizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Do udziału w turnieju zostały zaproszone koła gospodyń wiejskich z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego. Gminę Kwidzyn reprezentowały Koło Gospodyń Wiejskich z Marezy oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Tychnów.Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach kabaretowych, taneczno-muzycznych, plastycznych, kulinarnych. Jak co roku, nie zabrakło tradycyjnie przygotowanych potraw, których degustacja przez przybyłych gości była prawdziwą ucztą dla podniebienia . Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom wspaniałego wyniku. KGW Mareza i KGW Tychnowy zajęły ex aequo drugie miejsce w turnieju.Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Gminy Kwidzyn, wręczyła naszym laureatkom, Sekretarz Gminy Kwidzyn Agata Szcześniak.

Skip to content