Podatek rolny – informacja ws. stawek na 2021 r.

W 2021 r. stawka podatku rolnego wynosi:

dla gruntów gospodarstw rolnych – 146,375 zł od 1 ha przeliczeniowego gruntów,

dla gruntów pozostałych292,75 zł od 1 ha fizycznego gruntów.

Rada Gminy Kwidzyn nie podjęła uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta, stanowiącej podstawę do obliczenia stawki podatku rolnego, lecz przyjęła średnią cenę skupu żyta ogłoszoną komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 19 października 2020 r. w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2021 (M.P. z 2020 r., poz. 982), która wynosi 58,55 zł za 1 dt.

FORMULARZE PODATKOWE

Formularze na podatek leśny można pobrać na stronie: https://www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne/formularze/

UWAGA! Przypominamy, że osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej, jednostki organizacyjne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a także jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe są obowiązane do złożenia Wójtowi Gminy Kwidzyn deklaracji na podatek rolny na rok podatkowy 2021 w terminie do dnia 15 stycznia 2021 r., a jeżeli obowiązek podatkowy powstał po tym dniu – w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku.