OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Obchody, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca br., rozpoczęły się Mszą Świętą w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty. Przemówienie okolicznościowe wygłosił jeden z potomków działaczy Pan Leszek Torłop. Kwiaty w imieniu Gminy Kwidzyn złożyli Pan Wójt  Dariusz Wierzba, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Spaczyński, Zastępca Wójta Krzysztof Michalski, zastępca Przewodniczącego rady Gminy Pan Witold Liziński i Radny Gminy Kwidzyn Pan Roman Górniewski. Obchody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym. Kwiaty zostały złożone na Skwerze im. Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny, przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej i  pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym przy Urzędzie Gminy Kwidzyn, gdzie znajduje się Skwer im. Niezłomnych.

Skip to content