Plebiscyt na Powiślu, Warmii i Mazurach

Dnia 11 lipca 2021 roku  w Janowie obchody miały charakter symboliczny.

Plebiscyt na Powiślu, Warmii i Mazurach był szczególnym wydarzeniem, które zapisało się na kartach historii Gminy Kwidzyn. Historia ta łączy w sobie zarówno wydarzenia związane z walką o polskość jak i sylwetki poszczególnym osób, które w ww. walkę się włączyły. Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Norberta Cesarza, następnie odprawiona została  Msza Święta w kościele parafialnym w Janowie oraz złożenie kwiatów na mogile pomordowanych Janowiaków.

 Oficjalne obchody zostały przeniesione na sobotę 11 września 2021 roku i zostaną połączone z dożynkami gminnymi. Wtedy też odbędzie się „Bieg Plebiscytowy”. Serdecznie zapraszamy.

Skip to content