Dożynki Gminne i Bieg Plebiscytowy w Janowie

Wójt Gminy Kwidzyn serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 11 września 2021 r. na boisku szkolnym w Janowie. Wybór miejscowości nie jest przypadkowy, ponieważ „Święto Plonów” połączone będzie z uroczystościami związanymi ze 100-lecia Plebiscytu w Janowie. Ten dzień będzie wyjątkowy pod każdym względem! Przed nami piękne, tradycyjne uroczystości, ale także dobra zabawa z ludową muzyką i tańcem.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9:00, z przed budynku starej szkoły, wystartuje Bieg na 100-lecie Plebiscytu na Powiślu Warmii i Mazurach – pod patronatem honorowym Wójta Gminy Kwidzyn. W samo południe odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. plenerowa z błogosławieństwem plonów. Później, o godzinie 13:00 przed budynkiem starej szkoły, odbędzie się ceremonia odsłonięcia tablicy upamiętniającej 100-lecie Plebiscytu w Janowie oraz złożenie kwiatów. Obchody dożynkowe rozpoczną się o godz. 13:30. Na scenie w Janowie wystąpią zespoły ludowe
i młodzieżowe GOK-u. Około 15:30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy.

Od godziny 16:00 na scenie pojawi się gwiazda – zespół BRATHANKI, a po nich o dobry humor zadba kabaret MOHEROWE BERETY. Około 18:30 na scenie pojawi się zespół MEJK. Na zakończenie planowana jest biesiada z DJ. Zabawa potrwa do północy.

To jednak nie wszystkie atrakcje tego dnia. W Szkole Podstawowej w Janowie o godz. 14:30, odbędzie się spotkanie autorskie z Kazimierzem Przyborowskim, autorem książki „Mała Polska”. Uczestnicy spotkania otrzymają darmowe egzemplarze tej wyjątkowej publikacji.

Przygotowaliśmy również szereg atrakcji i strefę zabaw dla najmłodszych uczestników. Będzie wesoło, kreatywnie i kolorowo! Przez cały dzień będzie można skorzystać z usług małej gastronomii i spróbować lokalnych produktów.

Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się do tej pory będą mogły skorzystać z okazji i zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień na terenie Szkoły Podstawowej w Janowie.

Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania w Janowie!

Skip to content