Pomóżmy zwierzakom.

Drodzy Mieszkańcy!!!

Zima to czas szczególnie dokuczliwy dla zwierząt mieszkających na zewnątrz, w tym wolno żyjących kotów oraz psów w kojcach i przy budach. Pomóżmy naszym pupilom i przenieśmy je do ocieplanych pomieszczeń lub uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed mrozem.

Koty wolno żyjące nie zawsze mają się gdzie schronić przed zimnem i deszczem. Jest to szczególnie ważne w okresie zimy, kiedy słabsze osobniki lub kocięta mogą mieć problemy z przetrwaniem. Dlatego ważne jest, aby oprócz regularnego dokarmiania zapewnić kotom otwarte okno w piwnicy lub wejście umożliwiające swobodny dostęp do ciepłego pomieszczenia. Pomoże to zwierzętom przetrwać okres wzmożonych chłodów oraz umożliwi całoroczne bytowanie.

Skip to content