Wieś Rakowiec III w Województwie Pomorskim!!!

Konkurs Piękna Wieś Pomorska organizowany jest już po raz 29.

To wyjątkowy konkurs, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniają się nasze, pomorskie wsie. To dzięki niemu łamiemy stereotypy, że wieś odstaje od miast.

Tym, co wyróżnia wieś jest prężnie działająca rada sołecka organizująca liczne festyny i spotkania na miejscowym boisku. W organizacji wydarzeń radę aktywnie wspomagają mieszkańcy. Aby poznać trzeciego laureata konkursu musimy przenieść się na Powiśle, a konkretniej do wsi Rakowiec w gminie Kwidzyn. We wsi znajdziemy liczne zabytki, np. myśliwski dwór z XVIII wieku. Uwagę zwraca także duża świadomość ekologiczna mieszkańców. Wieś jest skanalizowana, na dachach wielu budynków zobaczyć można panele fotowoltaiczne. – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Więcej informacji o konkursie

Co łączy Trzebiatkową, Gostomko i Rakowiec? To trzy najpiękniejsze wsie na Pomorzu – Pomorskie.eu

Skip to content