Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy serdecznie dnia 1 marca 2023 r. do udziału w Uroczystych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzenia:

9:30 – Indywidualne składanie kwiatów – I Liceum Ogólnokształcące

/ul. Konarskiego 12 w Kwidzynie /przed tablicą „Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej”/

10:00 – Skwer Żołnierzy Wyklętych – Indywidualne składanie kwiatów

/ul. Grudziądzka 30 w Kwidzynie /

10:30 – Skwer im. Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny – Ceremonia złożenia kwiatów z udziałem pocztów sztandarowych

/ul. Długa 4a w Marezie/

12:00 – Katedra p.w. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie – Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a w szczególności za członków Konfederacji Obrony Wiary i Ojczyzny oraz Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej.

Musimy pamiętać o ich niezłomnej postawie, szczerym patriotyzmie, poświęceniu i ofierze życia. Z ich dokonań wyrastała niepodległa Rzeczypospolita.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Organizatorami obchodów jest Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Miasto Kwidzyn, Gmina Kwidzyn, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Wspierania Samorządności. Nad realizacją obchodów czuwa Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, ZHP Hufiec Kwidzyn, ZHR Kwidzyn, I Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Gębika w Kwidzynie, Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus w Kwidzynie i Szkoła Podstawowa w Janowie.

Skip to content