BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 18 - październik 2018

Ekodopłaty

Uchwała

Uniważnienie konkursu Czyste Powietrze Pomorza

Pierwszą sesję nowej kadencji, która odbyła się 19 listopada 2018r. rozpoczął najstarszy wiekiem z wybranych radnych - Pan Karol Rupar i to on poprowadził obrady do czasu wyboru przewodniczącego rady. Funkcję przewodniczącego rady w VIII kadencji Rady Gminy Kwidzyn będzie pełnił Pan Piotr Spaczyński, radny z wieloletnim doświadczeniem. Z kolei funkcję wiceprzewodniczącego objął Pan Witold Liziński, obecnie sołtys sołectwa Rakowice.
Podczas sesji Wójt Gminy Kwidzyn Pan Dariusz Wierzba oraz wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie.
W tej kadencji w Radzie Gminy Kwidzyn jest dziewięciu nowych radnych, sześciu radnych sprawowało tę funkcję w poprzedniej kadencji. Oprócz wyboru prezydium na sesji została również podjęta uchwała w sprawie wynagrodzenia Wójta Gminy Kwidzyn.