Uwaga. Polowanie!!!

BIULETYN GMINY KWIDZYN Nr 14 - grudzień 2017

Powiślańska Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków

KOMUNIKAT PREZESA KRAJOWEJ IZBY KOMINIARZY

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WYCINKI DRZEW NA PRYWATNYCH GRUNTACH.

KARTĄ ZAPŁACIMY W URZĘDZIE GMINY KWIDZYN

W sobotę 1 października odbyła się III edycja Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo w Nowym Dworze. W tym roku po raz pierwszy odbył się bieg – I Bieg Traktora pod patronatem Wójt Gminy Kwidzyn Ewy Nowogrodzkiej. Bieg rozpoczęła wójt Gminy Kwidzyn dając sygnał startu uczestnikom biegu. Pilotem i wielką atrakcją był traktor, który prowadził bieg i uczestników ze startu na metę. W biegu udział wzięło 325 uczestników, którzy pokonali dystans 10 km. W biegu udział wzięły również dzieci w trzech kategoriach wiekowych (0-5), (6-10) i (11-16).

Oczywiście na trasie nie zabrakło marszowiczów „NORDIC –WALKING”, którzy zmierzyli się z 8 km dystansem.

Na uczestników imprezy czekały energetyzujące batony oraz ciepły posiłek i zdrowe przekąski przygotowane przez szkoły podstawowe, zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Jak tradycja nakazuje odbył się również pokazowy mecz drużyny unihokeja z gimnazjum w Nowym Dworze kontra samorządowcy i sołtysi gminy Kwidzyn.

Jak co roku w programie imprezy znalazły się występy artystyczne uczniów ze szkół podstawowych Gminy Kwidzyn oraz zespołu „PAS DE NOM”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.