17 grudnia w Zespole Szkół w Sadlinkach zorganizowany został „Powiślański Stół Bożonarodzeniowy”. Gospodarzem spotkania była Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska. Gminę Kwidzyn reprezentowała Wójt Gminy Ewa Nowogrodzka oraz Przewodniczący Rady Gminy Henryk Ordon.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego zaśpiewania przez wszystkich kolędy „Wśród Nocnej Ciszy”. Kolejno na scenie pojawiły się dzieci z przygotowanym programem artystycznym. Po występach artystów ksiądz proboszcz Bogdan Sokołowski został poproszony o pobłogosławienie potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

W „Powiślańskim Stole Bożonarodzeniowym” udział wzięły 22 Koła Gospodyń Wiejskich. Z Gminy Kwidzyn udział w spotkaniu wzięły panie z KGW Rakowiec, KGW Mareza, KGW Tychnowy, Koło Kobiet Korzeniewskich, KGW Brachlewo, KGW Pastwa, Koła Gospodyń przygotowały wspaniałe potrawy a każdy mógł skosztować tych pyszności.

 

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.