W dniach 12-14.05 2017 w Elblągu odbyła się Ogólnopolska Gimnazjada Unihokeja Dziewcząt (Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych). W turnieju startowało 20 drużyn (przede wszystkim mistrzowie województw): Gimnazjum w Tomowie, Gimnazjum Nr 1 Sieradź, Gimnazjum Nr 5 Zielona Góra, Gimnazjum w Skoroszytach, Gimnazjum Kębłowo, Gimnazjum Nr 1 Trzebiatów, Gimnazjum Salezjańskie Poznań, Gimnazjum w Jasionówce, Gimnazjum Wierzchowo, Gimnazjum Nr 20 Gdynia, Gimnazjum Nr 1 Nowy Targ, Gimnazjum Nr 1 Sanok, Gimnazjum w Chudku, Gimnazjum w Orzyszu, Gimnazjum w Grzmiącej, Gimnazjum w Józefinie, Gimnazjum w Żytowiecku, Gimnazjum w Czarniewicach, Gimnazjum Zielonka oraz nasza drużyna Gimnazjum z Nowego Dworu Kw.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy pięciozespołowe. Nasza drużyna trafiła do grupy z Gimnazjum Nr 5 Zielona Góra, Gimnazjum Zielonka, Gimnazjum Salezjańskie Poznań oraz Gimnazjum Nr 1 Sanok. Przepustką do gry o miejsca 1-8 było zajęcie co najmniej 2 miejsca w grupie. Wygraliśmy z Poznaniem 3:0 , Zieloną Górą 5:1, Sanokiem 4:1 oraz przegraliśmy z Zielonką 0:1. Dało nam to 2 miejsce w grupie i możliwość gry miejsca 1:8. W następnym meczu ograliśmy Trzebiatów 2:1. Kolejny z Żytowieckiem przy naszej wygranej dawał nam możliwość gry o miejsca 1-4. Mecz ułożył się dla nas fantastycznie. Bramka strzelona z karnego przez Kingę Czeszejko w początkowej fazie meczu oraz trzy kolejne strzelone prze Patrycję Żyła dały nam zwycięstwo 4:0.

W półfinale zagraliśmy z Gimnazjum z Chudka. W regulaminowym czasie było 0:0. I o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne (rzuty karne wykonują po trzy osoby z drużyny, jeżeli to nie wyłoni zwycięzcy, wykonuje się je dalej do pierwszej przewagi). Pierwsze do ich wykonywania przystąpiły gimnazjalistki z Chudka, które popisały się celnym trafieniem. Do remisu doprowadziła Kinga. Druga jak i trzecia kolejka rzutów to popis naszej bramkarki Julii Ziarko, natomiast kolejną bramkę dla nas strzeliła Patrycja i nasza kapitan Ania Huzarska nie musiała już wykonywać trzeciego rzutu karnego. Wynik 2:1 dla nas i mamy finał !!!.

Mecz finałowy z Gimnazjum z Nowego Targu miał podobny przebieg. Po 20 minutach gry było 0:0. I o złotym medalu decydowały rzuty karne. I znowu wspaniały popis naszej bramkarki. Julka przepuściła pierwszego karnego, natomiast w drugiej i trzeciej kolejce była nie do pokonania. Kinga trafiła na 1:1, natomiast strzał Patrycji obroniła bramkarka z Nowego Targu. Ponieważ wykonywanie rzutów karnych rozpoczynał Nowy Targ , to karny wykonywany przez Anię mógł dać nam pierwsze miejsce . Emocje niesamowite, a strzał Ani okazał się złotym. 2:1 dla nas i ogromna radość. To największy naszej sukces.

Relacjonował : Jerzy Stankiewicz, trener zespołu

Skład zespołu: Anna Huzarska (kapitan), Patrycja Żyła, Julia Ziarko, Kinga Czeszejko, Julia Jaskuła, Ola Osińska, Karolina Ciszkowska, Natalia Dolatta, Aleksandra Stankiewicz, Trener Jerzy Stankiewicz oraz Malwina Zagórska i Sandra Wołoska, które podczas zawodów dzielnie pomagały i dopingowały naszą drużynę.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.