Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Wsi Rakowiec znalazło się wśród grona firm, których wyroby zostały wyróżnione certyfikatem "Doceń polskie". Podczas osiemnastej Certyfikacji, która odbyła się 28 października 2015 r., w Hotelu Szafran, w Czeladzi k/Katowic certyfikat otrzymały dwa produkty: Powiślańska śliwka w occie oraz Ocet z powiślańskiej śliwki. Oba te produkty znajdują się na Liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Program „Doceń polskie” ma na celu promocję wysokiej jakości produktów dostępnych na polskim rynku oraz posiadających „polski akcent”. Do XVIII atestacji żywności dopuszczono ponad 200 produktów z asortymentu niemal 70 przedsiębiorstw. Program „Doceń polskie” posiada honorowy patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jako produkty regionalne stały się kulinarną wizytówką zarówno gminy Kwidzyn jak i całego powiatu kwidzyńskiego.

 

 Życzyny dalszych sukcesów

 

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.