W związku z obowiązującą ustawą z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z dnia 1 lipca 2016r., poz. 961) Wójt Gminy Kwidzyn informuje, iż:          

- postępowania w przedmiocie wydania decyzji o warunkach zabudowy dotyczące budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa, wszczęte po dniu wejścia w życie w/w ustawy[1] prowadzi się na podstawie przepisów dotych-czasowych przez 36 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy[2];

- decyzje o warunkach zabudowy dotyczące budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa, wydane przed dniem wejścia w życie ustawy, zachowują moc;

- po okresie przejściowym (tj. 36 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy[3]) odległość, w której może być lokalizowany i budowany budynek mieszkalny albo budynek o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa – od elektrowni wiatrowej musi być równa lub większa od dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami (całkowita wysokość elektrowni wiatrowej);

- odległość, o której mowa powyżej nie jest wymagana przy przebudowie, nadbudowie, rozbudowie, remoncie, montażu lub odbudowie budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa;

       W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt:

- osobiście: pok. nr 10, parter, Urząd Gminy Kwidzyn przy ul. Grudziądzkiej 30;

- telefonicznie: 55 261 41 77;

- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                       Wójt Gminy Kwidzyn

                                                                         Ewa   Nowogrodzka

 


[1] o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych

[2] j.w.

[3] j.w.

Copyright © 2015 Urząd Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.