Jesteś na > Urząd Gminy Dostępność Informacja o naszej działalności w...

Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM)

Jak działa Tłumacz on-line języka migowego?

obrazek przedstawiający schemat rozmowy z osobą niesłyszącą

W Urzędzie Gminy Kwidzyn jest dostępna usługa tłumacza on–line języka migowego. Zgodnie z ustawą z 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2023r. poz. 2240).

Głównym zadaniem Tłumacza on-line języka migowego jest zapewnienie możliwości swobodnego porozumiewania się z osobą Głuchą. Oferujemy Państwu stały kontakt w wyznaczonych godzinach z wykwalifikowanymi tłumaczami języka migowego w dwóch językach: Polski Język Migowy (PJM) oraz System Językowo-Migowy (SJM). Każdy tłumacz posługuje się biegle PJM i SJM.

Jak wygląda usługa Tłumacza on-line języka migowego w krokach?

obrazek przedstawiający rozmowę urzędnika z osoba niesłyszącą

Niesłyszący interesant wchodzi do Urzędu Gminy Kwidzyn - do Biura Obsługi Klienta.
Przy wejściu widzi graficzną informację o dostępnej usłudze Tłumacza on-line języka migowego.
Znak ten nakierowuje do Biura Obsługi Klienta, gdzie jest stanowisko Tłumacza on-line (zestaw komputerów, kamerka, słuchawki z mikrofonem).
Pracownik loguje się na platformę Tłumacza on-line, po czym łączy się z dostępnym, certyfikowanym tłumaczem języka migowego.
Tłumacz języka migowego dokonuje profesjonalnego tłumaczenia, dzięki czemu pracownik i niesłyszący interesant sprawnie się komunikują.