Jesteś na > Kultura, Sport, Turystyka Wydarzenia Sportowe w Gminie Kwidzyn Reprezentacja Gminy Kwidzyn...

  Wydarzenia Sportowe w Gminie Kwidzyn

10-10-2023

Reprezentacja Gminy Kwidzyn 8.10.2023r. na Stadionie PGE Narodowy odbył się event na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. To już 9 edycja programu prowadzonego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie „Odważ się być zdrowym”.

Odważ się być zdrowym to 9 edycja eventu na temat zdrowia organizowana przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, na który został zaproszony SKS „JanKu” ze Szkoły Podstawowej w Janowie  gmina Kwidzyn. 

 

7-8.10.2023r. reprezentowaliśmy naszą gminę w Warszawie. W sobotę 7.10 byliśmy w Muzeum Sportu i Turystyki oraz zwiedziliśmy Grób Nieznanego żołnierza z odbudowującym się Pałacem Saskim, potem byliśmy pod Pałacem Prezydenckim i na Starym Mieście- Kolumna Zygmunta, trasa W-Z, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta z Syrenką Warszawską i Pomnikiem Małego Powstańca.  Nocleg w hotelu Vald na Bemowie oraz przepyszne posiłki zregenerowały nasz organizm do tego stopnia, że rano już byliśmy gotowi zmagać się na sportowo. 

Właśnie 8.10.2023r. na Stadionie PGE Narodowy odbył się event na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. To już 9 edycja programu prowadzonego przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie „Odważ się być zdrowym”. Po rejestracji wszyscy zarejestrowani zawodnicy- rodzice oraz nasza szkolna ekipa otrzymała koszulki i numery startowe na bieg  „Sunday Runday” na dystansie 3km. (3 razy wokół PGE Narodowy) . Przed sceną główną, mogliśmy wysłuchać co wiedzą nauczyciele, rodzice i dyrektorzy na temat problemów dzieci i jak z nimi pracują. To problem nie tylko polskich dzieci, ale i z całej Europy, a statystyki, wiedza i działania są bardzo podobne. Mówili o tym eksperci w dziedzinie psychologii i nauk społecznych w debata Heads Up „Aktywność fizyczna jako jeden z elementów wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”. 

W mobilnym miasteczku „Zdrowe życie”  zdobywaliśmy nową wiedzę i doświadczenia na temat naszego zdrowia. Braliśmy udział w wielu konkursach, a nagrody jakie zdobywali uczniowie były naprawdę super. W czasie dnia odbył się bieg –„Sundy Runday”. Z naszej ekipy 42 dzieci i 4 dorosłych pokonywało trasę biegu  - trzy kółka wokół stadionu. Startujących w biegu było 294 osoby, ale to nasz zawodnik Jakub Balukiewicz pierwszy wbiegł na metę, trzymając w ręku flagą gminy Kwidzyn. Wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali 3km a w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale oraz w drodze losowania z naszej załogi 3 osoby zostały nagrodzone upominkami. Aby zadbać o zdrowie psychiczne  to na pewno warto dawkować sobie aktywność fizyczną, ale to również inne ulubione rozrywki np. słuchanie muzyki. I właśnie mogliśmy tego dnia wziąć udział w koncercie Blanki Stajkow reprezentantki Polski na Eurowizji i wspólnie zaśpiewać jej utwór SOLO  Był też koncert Darka Malejonka z gośćmi którzy wykonali wzruszający koncert „Nie ma większej miłości” w hołdzie Rodzinie Ulmów, ku czci Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. 

Tego dnia całość eventu prowadzili prezenterzy znani z programu  Pytania na Śniadanie – Iga Nowakowska i Adam Giza dlatego zostaliśmy zaproszeni do pokazania się wraz z nimi w wejściówce programu- więc widziała nas cała Polska. Również mamy  zdjęcia tą przesympatyczną parą ludzi.  Swoją obecność na wsze czasy zostawiliśmy w muralu jaki był tworzony na miejscu, a stanie się okładką kalendarza roku 2024r. Kolejny piękny dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci i pomoże lepiej zrozumieć nasz organizm i nasz wpływ na jego funkcjonowanie.