Uroczystości z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100 rocznicy Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach.

W sobotę, 15 sierpnia w Korzeniewie odbyły się uroczystości z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100 rocznicy Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach. W kaplicy w Korzeniewie odbyła sięMsza Święta, po której nastąpiło uroczyste poświęcenie flagi. Następnie poczet sztandarowy składający się z radnych Gminy Kwidzyn Pana Marka Ungorwskiego i Pana Stanisława Włudarczyka oraz Sekretarz Gminy Kwidzyn Pani Agaty Szcześniak, wciągnął flagę na maszt. W dalszej części obchodów odbył się spływ kajakowy z Korzeniewa do Janowa, dla uczczenia obu wydarzeń rocznicowych. W Janowie uczestnicy spływu wzięli udział w krótkiej lekcji historii, poprowadzonej przez Pana Łukasza Rzepczyńskiego na temat wydarzeń z 1920 roku. Całość obchodów zakończyła się wspólnym ogniskiem.Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie we współpracy z Urzędem Gminy Kwidzyn.

Skip to content