Jesteś na > Aktualności Ciepłe mieszkanie – nowe wnioski.

  Aktualności

18-05-2023

Ciepłe mieszkanie – nowe wnioski.

Gmina Kwidzyn otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Kwota dofinansowania wynosi 775 000,00 zł.

 

Program skierowany jest do właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Dofinansowanie obejmuje zakup kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Realizując powyższe zadanie można dodatkowo wykonać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi, wykonać wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie jest także przygotowanie dokumentacji projektowej powyższego przedsięwzięcia. Otrzymanie dofinansowania na zakup i montaż indywidualnego źródła ciepła w lokalu mieszkalnym nie jest możliwe, gdy dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym znajduje się lokal, którego dotyczy wniosek, istnieją techniczne i ekonomiczne warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej i dostarczania ciepła z sieci ciepłowniczej lub jest on podłączony do sieci ciepłowniczej.

Wysokość dotacji, w zależności od dochodów:  30%, 60%, 90% kosztów kwalifikowanych.

 

Ikona docx Zal.-1-KWIDZYN-OGLOSZENIE-O-NABORZE, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 32,93 kB ]

Ikona docx Zal.-2-KWIDZYN-REGULAMIN, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 79,02 kB ]  

Ikona docx Zal.-3-KWIDZYN-WNIOSEK-O-DOFINANSOWANIE-Z-ZAL, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 125,87 kB ]  

Ikona docx Zal.-4-KWIDZYN-POTWIERDZENIE-ZAWARCIA-UMOWY, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 17,24 kB ]

Ikona docx Zal.-5-KWIDZYN-PROTOK-ODBIORU-PRAC-WYKONAWCY, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 76,32 kB ]

Ikona docx Zal.-6-KWIDZYN-WNIOSEK-O-PLATNOSC-Z-ZAL, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 68,02 kB ]