Mistrzostwa Polski Skierniewice 2020 w trójboju siłowym klasycznym. Mieszkanki Gminy Kwidzyn z medalami.

Poniżej przedstawiamy Państwu relację Pana Zbigniewa Lewickiego, trenera sekcji trójboju siłowego klasycznego LKS Nadwiślanin Kwidzyn. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz Panu trenerowi wspaniałych wyników. Szczególne gratulacje dla dwóch mieszkanek z terenu naszej gminy, Kingi Świderskiej oraz Izy Januszewskiej.

” Jak zawsze było ciężko, ale jak zawsze wróciliśmy z medalami. 5 złotych,2 srebrne,3 brązowe i drużynowo 2 miejsce oraz 9 rekordów Polski . Julia Jurczyk 15 lat młodziczka waga 47 kg . Złoty medal.Brązowa medalistka mistrzostw Europy w przysiadzie po zbijaniu 3 kg wagi i kontuzji grzbietu potrafiła pięknie zawalczyć o 3 rekordy Polski w przysiadzie 85,5 kg oraz wyciskaniu 45,5 kg i 47,5 kg.Trójbój 223 kg. Wynik w przysiadzie to brązowy medal na mistrzostwach świata w ubiegłym roku.W tym roku niestety ze względu na pandemie nie odbyły się. Julia Strzelec, 8 lat juniorka młodsza, waga 84 kg . Złoty medal. Julka trenuje dopiero 1,5 roku a wyniki uzyskuje już na poziomie światowym. Rekord Polski który ustanowiła 155 kg w przysiadzie to srebrny medal na mistrzostwach świata w ubiegłym roku. Na treningu w przysiadzie wstała 168 kg.To jest wynik lepszy od rekordu Europy Znakomity start . Trójbój 367,5 kg.. Iza Januszewska 18 lat juniorka młodsza waga 84 kg.Srebrny medal.Przerwa w treningach spowodowana kontuzją grzbietu oraz inne zawirowania życiowe:) nie pozwoliły na uzyskanie dobrego wyniku,ale Iza nawet w takiej formie potrafi walczyć na pomoście.Trójbój 315 kg. Kinga Świderska 18 lat juniorka młodsza waga 84+.Brązowy medal.Najlepszy start Kingi w karierze.Kinga ma wyjątkowe serce do walki.Udowodniła to w przysiadzie 150 kg i ciągu 160 kg i 172,5 kg minimalnie niedociągnięte. Dwa rekordy Polski w wyciskaniu 75,5 kg.Super start . Trójbój 385 kg. Dominika Michalska seniorka waga 72 kg.Brązowy medal. Znakomity start Dominiki.Pięknie walczyła o medal. Duże brawa.Michał Lech podziękowania za bardzo dobre przygotowanie.Trójbój 392,5 kg. Monika Noga weteranka .Waga 57 kg.Zloty medal.Tu szczególne słowa podziękowania za postawę bo tak naprawdę Monika mogła nie wystartować w tych mistrzostwach. Rwa kulszowa, która się przypałętała tydzień przed zawodami mogła wszystko pokrzyżować, ale Monika jest bardzo ambitna dzięki masażom jakoś się udało.Trójbój 167,5 kg. Maciej Sławski 15 lat młodzik .Srebrny medal.Startował w kat 105, ale ważył tylko 94 kg.Srebrny medal. 5 miesięcy treningu. Wielki talent ,który wymaga jeszcze wiele pracy.Debiut a jakże wspaniały.Walka o srebrny medal do samego końca. Przysiad 150 kg ,wyciskanie 85 kg i ciąg 182,5 kg.Trójbój 417,5 kg. Filip Blokowski 18 lat waga.Junior młodszy. 83 kg-startowa 77 kg. Brązowy medal .9 miesięcy treningu.Takiej progresji wyniku nikt z moich zawodników jeszcze nie miał. Pomimo choroby walczył wspaniale .Trójbój 465 kg. Karol Kruszyński 18 lat waga 59 kg.Junior młodszy. Złoty medal.Brązowy medalista mistrzostw Europy w ciągu i tym razem pokazał klasę w swoim koronnym boju ustanowił rekord Polski 200 kg.Była jeszcze próba na 212,5 kg, ale trochę jeszcze zabrakło. To wynik światowy. W ubiegłym roku srebrny medal na mistrzostwach świata dawał wynik 195 kg.Wszystkie boje poprawione. Znakomity start .Trójbój 447,5 kg. Andrzej Lasak weteran .Waga 120 kg.Złoty medal.Największe słowa uznania dla Andrzeja.Ciężka praca fizyczna jaką Andrzej wykonuje każdego by zniechęciła do wykonywania jeszcze dodatkowo treningu po pracy. Pomimo tego ustanowił dwa rekordy Polski w wyciskaniu 180,5 po pięknej walce.Trójbój 630,5 kg.Podziękowania dla Kamila Spejsona Puchackiego za pomoc na zawodach. Podziękowania dla naszych wspaniałych sponsorów: Jerzego Śniega, wójta gminy Ryjewo Pana Sławomira Słupczyńskiego, wójta gminy Kwidzyn Pana Dariusza Wierzby, Pana Pawła Trynda, Urszuli Odva-Trynda, firmie TOMI, firmie Rembud, firmie Makbud, Nadleśnictwu Kwidzyn, Artpol-Pan Milewski, Armakom Panu Wojciechowi Prucnal, PUS Kwidzyn , Stanisławowi Kozłowskiemu, Terenom Zielonym.Podziękowania również dla Pana Burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka.Wszystkim jeszcze raz dziękuję.Wielki Szacunek!!!
Trener  Zbigniew Lewicki”

Skip to content