Jesteś na > Aktualności Wystawa MOJA WISŁA – Obrazy Mirosława...

  Aktualności

Grafika z napisem Moja Wisła Obrazy Mirosława Bruckiego z rejsu Wisłą
07-06-2023

Wystawa MOJA WISŁA – Obrazy Mirosława Bruckiego z rejsu Wisłą

„Wspaniałe widoki jakie ukazywały się z poziomu lustra wody stały się niezapomnianym filmem, pełnym przygód i wrażeń. Kłaniające się Wiat mijane miasta i miasteczka czekają na pozdorowienia. Rzeczą oczywistą w takiej sytuacji staje się chęć utrwalenia i podzielenia się tym widokiem. Mirosław Brewki. 
Mirosław Bracki malarz i konserwator zabytków, człowiek który o najdłuższej polskiej rzece mówi „Moja Wisła". Z tej miłości i pasji zrodził się pomysł samotnego rejsu. Dwuetapowa wyprawa odbyła się w latach 2013-204, wiodła z Krakowa do Gdańska, historycznym szlakiem flisaków. Pokłosiem podróży jest cykl obrazów przedstawiających nadwiślańskie miasta i piękno rzeki. 
Wyjątkowe obrazy z wyjątkowej podróży.
Ta wystawa to" rejs” podążanie za spojrzeniem i emocjami autora, to podróż do najpiękniejszych miast Polski - wystarczy tylko patrzeć.

To największy wodowskaz na Wisle informujący żeglarzy o wysokości stanu wody z dużej odległości. Wodowskaz działał mechanicznie, a na tarczy za pomocą pływaka i cięgim poruszała się wskazówka. W latach 20. XX w. budynek pełnił rolę bosmanatu w jedynym polskim porcie na prawym brzegu Wisły po wygranym plebiscycie na Powiślu. Byt on symbolem zwycięstwa o Małą Polskę. 
KGW Koło Kobiet Korzeniewskich, Rada Solecka i Sołtys wsi Korzeniewo zapraszają na wytawę: 
MOJA WISŁA Obrazy Mirosława Bruckiego z rejsu Wisłą 
KORZENIEWO 22 CZERWCA 2023 GODZ. 16:00 BUDYNEK DAWNEGO WODOWSKAZU NAD WISŁĄ