Jesteś na > Aktualności GAZ-SYSTEM sfinansuje doposażenie...

  Aktualności

11-09-2023

GAZ-SYSTEM sfinansuje doposażenie pracowni fizycznej i chemicznej w pomoce dydaktyczne.

Gmina Kwidzyn pozyskała 19 000 zł na doposażenie pracowni fizycznej i chemicznej w pomoce dydaktyczne w Gminnych Szkołach Podstawowych

GAZ-SYSTEM sfinansuje wyposażenie pracowni szkolnych
31 sierpnia 2023 r. odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom gmin i szkół czeków w wysokości 19 tys. złotych w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Łącznie spółka przekazała w ramach IV edycji programu 551 tys. złotych.
W uroczystości wzięła udział Minister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, która objęła patronatem ten program.
- Zdajemy sobie sprawę z wyzwań i możliwości wynikających z realizowanych przez nas inwestycji infrastrukturalnych. Konieczne jest partnerstwo i silna współpraca z lokalnymi społecznościami. GAZ-SYSTEM dla Edukacji jest godnym do naśladowania przykładem współdziałania spółek Skarbu Państwa z otoczeniem społecznym, w którym funkcjonują. W tym roku z inicjatywy skorzysta około 70 szkół, które zostaną doposażone w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy. A już w najbliższy poniedziałek, spółki energetyczne inwestujące na Pomorzu oficjalnie zadeklarują wsparcie w kształceniu przyszłych energetyków poprzez sfinansowanie powiatowego centrum energetyki i współpracę merytoryczną z dużą szkołą kształcącą kadry w zawodach gwarantujących dobrze płatna i stabilne zatrudnienie w regionie na długie lata – powiedziała Minister Anna Łukaszewska- Trzeciakowska.
Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
GAZ-SYSTEM aktywnie angażuje się w działania społeczne w gminach, w których eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje strategiczne zapewniające bezpieczeństwo energetycznego Polski.
- Wspieranie edukacji to bardzo ważny obszar naszej działalności dobroczynnej i sponsoringowej. To już czwarta edycja programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Mam nadzieję, że pomoce dydaktyczne dla pracowni szkolnych pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć zagadnienia z fizyki i chemii, a sprzęt sportowy zainspiruje najmłodszych do prowadzenia zdrowego stylu życia i umożliwi czerpanie radości z aktywności fizycznej – powiedział Marcin Chludziński, Prezes GAZ-SYSTEM.
Tegoroczna edycja programu, obejmuje szkoły w 29 gminach, w których GAZ-SYSTEM prowadzi działalność: Kozienice, Głowaczów, Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Bielice, Gryfino, Odolanów, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Celestynów, Karczew, Stanisławów, Wiązowna, Końskowola, Sadkowice, Grudziądz, Lubicz, Płużnica, Raciążek, Lubanie, Kwidzyn, Rybnik, Sławków, Chełmek, Jaworzno, Lubraniec oraz Świnoujście.
W poprzednich latach na trzy edycje programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” spółka przeznaczyła łącznie 1 770 000 złotych.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.
GAZ-SYSTEM od wielu lat aktywnie wspiera instytucje działające na rzecz nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także ochrony kultury polskiej i tradycji. Wspiera też projekty zachęcające do rodzinnej aktywności sportowej, czego przykładem są działania prowadzone w wakacje w Świnoujściu, gdzie spółka organizowała liczne atrakcje takie jak boisko do gry w siatkówkę i badmintona, mini plac zabaw dla dzieci oraz konkursy plażowe, zachęcające do aktywności zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.
Więcej informacji na temat działań społecznych, prowadzonych przez GAZ-SYSTEM można znaleźć na stronie internetowej spółki oraz w Raporcie rocznym.