Jesteś na > Aktualności "Lekcja o finansach" w Naszej Gminie

02-10-2024

"Lekcja o finansach" w Naszej Gminie

Tegoroczna edycja jest już drugą realizowaną przez Ministra Finansów. W tegorocznej edycji udział bierze Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu.

Celem Programu „Lekcje o finansach” – edycja 2024 jest wsparcie realizacji działań z zakresu
edukacji finansowej polegających na przeprowadzeniu wśród uczniów szkół podstawowych
zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów. Edukacja finansowa przyczynia się
do wzrostu kompetencji finansowych, które obecnie są jednymi z podstawowych kompetencji
życiowych.
W szkole podstawowej nie ma jednego przedmiotu poświęconego kwestiom finansowym.
Tematyka ta obecna jest w treści podstawy programowej kształcenia ogólnego kilku
przedmiotów. Wobec tego cenne będzie przeprowadzenie zajęć lekcyjnych, które pokażą
uczniom, że dbanie o własne finanse stanowi bardzo ważny element funkcjonowania
w codziennym życiu już od najmłodszych lat. Istotnym elementem tego programu jest także
popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o instytucjach publicznych działających w obszarze finansów.

W Naszej Gminie, projekt jest realizowany przez Szkołę Podstawową w Liczu.

"15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły realizuje program edukacyjny „Lekcje o finansach”, który jest współfinansowany w ramach programu Ministra Finansów pod nazwą „Lekcje o finansach” - edycja 2024.

Podstawowym celem programu jest rozbudzenie zainteresowania zagadnieniami finansowymi i podniesienie kompetencji finansowych uczniów poprzez przeprowadzenie zajęć lekcyjnych o tematyce szeroko rozumianych finansów."- czytamy na stronie szkoły.

Więcej aktualności z prowadzonych zajęć w ramach projektu znajdziecie na: https://splicze.pl/760-lekcje-o-finansach.html